субота, 23 травня 2020 р.

середа, 20 травня 2020 р.

ОНЛАЙН-ВЕБІНАР: «Організаційні конфлікти: шляхи попередження та методи управління»

відбувся 19 травня за професійною програмою для держслужбовців категорії «В» місцевих органів виконавчої влади регіону на тему «Організаційні конфлікти: шляхи попередження та методи управління»
Під час семінару доцент кафедри загальної і соціальної психології та соціології Антоніна Мітлош зосередила увагу на питаннях деструктивних та конструктивних конфліктів, основних причин виникнення конфліктів у діловій сфері, конфліктогенів та синтонів спілкування, структурних методів управління конфліктами. Під час заняття детально опрацювали питання стратегій поведінки у конфлікті, а також було проведено психодіагностику стилів слухачів.
Викладачі кафедри загальної і соціальної психології та соціології уже не перший рік співпрацюють з Волинським обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації. Проводять навчальні  семінари, тренінги, консультації для працівників органів державної влади. 




неділя, 17 травня 2020 р.

Цікаві історії про наше спільне університетське життя



від студенти факультету педагогічної освіти та соціальної роботи.


Глуха Анастасія

рія збулась і я - студентка! Перше вересня та наша перша в житті пара. Все не так, як у школі, і починаєш усвідомлювати:  ось він - новий етап твого життя. Спершу ми з острахом оглядалися, роздивлялися, уважно прислухалися до всього, що відбувається довкола. Проте, вже досить швидко гучно сміялися з жартів та нових пригод дівчат, які почали траплятися в університеті. 
Надзвичайно тепло нас зустріла декан факультету, Анна Володимирівна, яка розповіла нам про нове життя, про навчання на факультеті, про його відмінність від шкільного і цим  заспокоїла нас, і дала зрозуміти, що ми з усім справимося.
 Головне -  старатись та бути впевненими в собі, у своїх силах."
 


Швирид Софія про першу пару:
"Першою парою в нас була психологія. Було стільки переживань від того, що  таке пара, новий предмет?
  Але тут - відчиняються двері й заходить вона -  усміхнена й красива -  Зореслава Юріївна, і   розпочалась наша перша в  житті лекція. По-сьогодні пам"ятаю, як ми заворожено сиділи, уважно слухаючи кожне її слово, боячись щось пропустити. Але викладач впевнено та спокійно почала діалог з нами, підтримуючи думку кожного з нас. І це було так приємно, що страх зникав і хотілося дізнатися, що  ж буде далі? І ось так, крок за кроком, спокійно, ми рухалися вперед, опановуючи цю непросту науку. З кожною новою парою все більше  розуміла, що психологія -  це дійсно цікаво, а пари з цієї дисципліни завжди гарантували нові враження, емоції та гарний настрій."

 

Євтушик Діана:
"Університет став для нас новим осередком життя, і надзвичайно важливу роль у цьому відіграють саме викладачі.

     Мені хочеться сказати про Наталію Іванівну Семенову, яку ми називаємо "хрещеною мамою" кафедри загальної педагогіки і дошкільної освіти. Вона - одна з найперших викладачів, з якою ми познайомились на факультеті. Надзвичайно цікава, енергійна, привітна людина. Наталія Іванівна докладала всіх зусиль, щоб навчання для нас було цікавим. Вона переживала за нас, усіляко підтримувала, піклувалася,  щоб нам усім було комфортно та затишно на факультеті. Її лекції зі «Вступу до спеціальності» є для нас незабутніми!

     Важливими для мене були ще пари з психології. Заняття в Зореслави Юріївни ніколи не проходили "сухо". Наші пари відбувалися у формі вільного діалогу, без тиску і примусу. При цьому, було багато цікавих і нестандартних завдань, що формувало бажання вивчати психологію.

   Теплі спогади також про занаття Надії Іванівни Алендарь. Вимоглива, але справедлива викладач намагалася гарно пояснити матеріал, шукала всі способи, щоб кожен вийшов з практичного зі знаннями. Надія Іванівна ніколи не проводила пари шаблонно, а завжди урізнюманітнювала навчальний матеріал усілякими новинками, додаючи нові цікаві відомості, залучаючи нас до різних заходів."



Остапчук Наталія:
"Для  мене найцікавішим моментом в університеті стала інавгурація в студенти. Це той момент, коли ти дійсно відчуваєш, що почався новий етап твого життя, і ти став дорослим.  Ці чудові моменти, коли крокують сотні першокурсників, назавжди залишаться в моїх спогадах, як найкращі. Розумієш,  що дитинство залишилося позаду, а попереду чекає цікаве студентське життя!"



Демчук Олена:

"Я пишаюсь, що обрала саме Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки! Відчуваю себе щасливою, навчаючись на факультеті педагогічної освіти та соціальної роботи. У мене є змога, вивчати те, до чого найбільшою мірою лежить душа, те, що я дійсно люблю!"

Гаврилюк Богдана:

"
Так, вступила! Я -  студентка! Це ж попереду стільки всього, нового і красивого. Скільки емоцій, дружніх  знайомств, цікавих зустрічей. Так, я хочу вчитись. Тепер все залежить тільки від мене.

На перший погляд, це щось нове, велике і зовсім неосяжне для нас, тих, хто тільки виринув з-під батьківського крила, тільки відпустив ту рідну вчительську руку.
Знаєте, чим найбільше вабив університет? Своєю невідомістю.
     З  приходом сюди моє життя зазнало кардинальних змін. З  гордістю заявляю про те, що я – майбутній педагог! Людина серця і слова. Я та, хто буде працювати з дітьми та їх батьками, та, хто поведе ту крихітну, незахищену дитинку у світ великого і невідомого. Відкрите серце, щирі думки, доброта та відданість педагога – ось рецепт щасливого дитинства малюка."





"Вони роблять наше життя яскравішим", -

стверджують студенти факультету психології та соціології та з захопленням розповідають про своїх маленьких улюбленців.











Олеся Драніс, студентка 41 групи: "Коти - моя найбільша любов з дитинства! Граційні, свободолюбиві, грайливі - щось в них є таке, що складно пояснити словами.  Вони особливі створіння! Коти - це мій тотем."