середа, 31 березня 2021 р.

Онлайн-вебінар "Запобігання прокрастинації в студентському житті".

 Сьогодні ми знову зібралися разом, щоб спільно обговорити важливе питання нашого життя - прокрастинацію.

Чому ми прокрастинуємо, як подолати шкідливу звичку та  покращити власний тайм-менеджмент? 

Про це та не лише спілкувалися під час онлайн-вебінару в межах тижня факультету.









Психологія – мій інструмент для самопізнання, - магістрантка Меліхова Інна

 

Кожного з нас життя підводить до певної межі, де доводиться вибирати іншу сторону буття у зв’язку з розумінням неефективності діяльності, направленої на вирішення поточних ситуацій. Переоцінка власного світогляду розпочалася з моменту розколу віри у вищі сили. Відповідальність за мої існування та діяльність раптом накрила мене могутньою хвилею. Саме тоді я зрозуміла, що зовсім не знаю як влаштований мій Всесвіт. І почався пошук. Моя подруга Психологія відкрила двері до мене самої, поновила зв’язок із власною природою у процесі духовного зростання.

Вирішення глибоких внутрішньоособистісних конфліктів затягнулися на довгі роки. Проте якісна робота з собою принесла новий урожай на життєвій та творчих нивах.

Психологія – мій інструмент для самопізнання, самореалізації та зростання, які кожну мить повсякденного життя перетворюють на захоплюючу подорож у просторі та часі. 

 

 

 


 


Відповіді на всі запитання я знайшла саме в психології, - магістрантка Наталія Луців-Шумська

 

Ще з дитинства мені було дуже цікаво спостерігати за життям інших, аналізувати їхні думки та дії, роздумувати про те, як влаштована сама людина. Дивлячись фільми, я співпереживала героям, раділа чи сумувала разом з ними. Так я навчалась розуміти і відчувати людей – емпатія одна з важливих якостей психолога.

Все моє життя мене супроводжувало безліч питань про сутність людської особистості. Чому ми такі схожі, але водночас кардинально різні? Чому на одну ситуацію люди реагують по-різному? Відповіді на всі запитання я знайшла саме в психології.

Психологія – наука, яка покликана допомагати людям в наш суперечливий час. В сучасному світі, де панують насилля, війни, пандемії, карантини, людина не може обійтися без допомоги психолога.


 


вівторок, 30 березня 2021 р.

Ще з дитнства мене цікавила сутність людської свідомості, - магістрантка Ірина Бутулай

 

Ще з дитнства мене цікавила сутність людської свідомості, основні закономірності породження і функціонування психічної реальності.

Стан напруженості породжує психічні захворювання, тому, навчаючись в університеті, моїм найбільшим захопленням є бажання присвятити свій професійний шлях вивченню психопатології, задля розуміння появи, механізмів розвитку, виявлення причин виникнення, механізмів розвитку та перебігу психозів та межових психічних розладів, принципів їхньої класифікації та методів лікування.

У клінічній психології я здобуваю модель лікувального підходу, за якою будь-яке захворювання розглядають одночасно в біологічній, психологічній і соціальній площинах, а клінічного психолога визнано повноправним партнером кожного лікаря.

Відтак свій вибір я вже зробила і з захопленням вивчаю етіологію, патогенез, клініку, поширеність психічних захворювань. Прагну реалізувати себе в розробленні методів їх клінічного і лабораторного діагностування, прогнозу, профілактики, експертизи, лікування та реабілітації психіки людини.

Для мене реалізація себе, як висококваліфікованого фахівця, є лише  шляхом лікування людей з вродженим або набутим розладом психічної діяльності, а також людей з психогеніями.



 

Психологія дає недостаючий в житті пазл, - магістрантка Лариса Максимчук

 Чому люди поводяться так або інакше? 

Наше життя сьогодні - це наслідок наших вчинків і думок вчора? 

А чому вчора ми думали саме так? 

І взагалі: де щастя людини, в чому  сенс життя? 

Я, будучи достатньо зрілою людиною і, маючи певну стабільність в житті, (як кажуть: «все як у людей») , але питань для мене з кожним днем ставало все більше. І от, після  прочитання цілої низки книг, відвідавши багато  тренінгів та семінарів, я нагромадила неймовірну кількість інформації і дійшла висновку - все знаходиться в нас, всі відповіді теж всередині. Залишилось дослідити цю «середину». Для цього я вирішила скористатись перевіреним методом - здобути відповідну освіту , тобто отримати систематизовані знання, заглибитись в науку: магістр-практичний психолог. 

Мої дві перші вищі освіти (математик, економіст) вже дали свої плоди - я соціально і економічно реалізована жінка, маю сімю,  маю натхнення до вивчення психології, яка в контексті розвитку подій в світі дає той недостаючий пазл для сформованої гармонійної сучасної особистості.


 

понеділок, 29 березня 2021 р.

Інтерактивне онлайн-заняття "Психічне здоров’я як базовий ресурс людини"

Перший день тижня факультету психологіії та соціології пройшов активно та цікаво. З-поміж різноманітних заходів, відбулося й інтерактивне онлайн-заняття "Психічне здоров’я як базовий ресурс людини".
Учасники небайдуже обговорювали сучасні підходи до розуміння психічного здоров’я людини, дискутували щодо причин його погіршення та втрати, аналізували можливі шляхи його підтримання та відновлення.
Психологія - це завжди цікаво!
 

 







пʼятниця, 26 березня 2021 р.

Життя в умовах карантину

 

На факультеті психології та соціології відбулася презентація результатів онлайн опитування на тему: «Життя в умовах карантину».

З вітальним словом до студентів та викладачів спеціальності соціологія виступила декан факультету психологія та соціологія, доцент Дучимінська Тамара Іванівна, яка закликала студентів бути активними та ініціативними, оскільки  студентські роки – це один із найкращих періодів в житті людини. А участь в різних проектах, дослідженнях допоможуть отримати відповідні фахові компетентності та сприятимуть становленню фахівців-професіоналів у сфері соціології.

Виступили також і керівники проекту: доценти кафедри загальної та соціальної психології та соціології, кандидати соціологічних наук Кузьмук Ольга Миколаївна та Любчук Валентина Василівна.

Кузьмук Ольга Миколаївна заакцентувала увагу на тому, що соціологи не можуть стояти осторонь усіх подій, що супроводжують пандемію коронавірусу. Мова йде не лише про об’єктивні події, а й про суб’єктивні, тобто думки, настрої, рівень соціального самопочуття людей, самооцінку рівня власної безпеки, ставлення до вакцинації та інше.

Лючук Валентина Василівна наголосила на тому, що дослідження на тему «Життя в умовах карантину» було проведено у три етапи: перший та третій етап – це онлайн опитування (1 етап (квітень-травень 2020 року), 3 етап (лютий-березень 2021)), другий етап – серія телефонних інтерв’ю була проведена у вересні 2020 року.

Керівники проекту зазначили, що детальніше з результатами опитування, отриманих в ході аналізу даних онлайн-опитування всі бажаючі зможуть ознайомитись на сайті Волинського університету імені Лесі Українки, де буде оприлюднена стаття.

Всім активним учасникам онлайн опитування були вручені заохочувальні призи – антисептики (актуальний подарунок в період карантину), які були надані громадським діячем, представником компанії «Супер UA» Олександром Даниловичем Ільницьким. Вручав заохочувальні призи поет, волонтер Щербик Юрій Анатолійович, який ще й принагідно подарував збірки своїх поезій факультету психології та соціології.

 





 


середа, 17 березня 2021 р.

Започаткування магістерської програми з клінічної психології

На факультеті психології та соціології ВНУ імені Лесі Українки відбулася зустріч проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Лариси Засєкіної та колективу кафедри загальної і соціальної психології та соціології. 

Під  час розширеного засідання кафедри присутні ділилися напрацьованими здобутками колективу кафедри та обговорювали питання подальших напрямків роботи кафедри.

Одним із  стратегічних векторів розвитку кафедри визначено започаткування магістерської програми з клінічної психології.