середа, 29 жовтня 2014 р.

НАША СПІВПРАЦЯ



  

В цьому році минає 10 років міжнародної співпраці факультетів психології СНУ імені Лесі Українки та Варшавського університету. Науково-практичні конференції, публікації в журналах, обмін студентами, стажування викладачів, крос-культурні дослідження, участь в літніх школах – це той не невеликий перелік спільних справ, що є на сьогодні в арсеналі департаменту міжнародних контактів факультету психології.  А  22-25 жовтня 2014р. делегацію викладачів, студентів факультету психології (Філіппова І.Ю., Кульчицька А.В., Соловей О.А., Шишкіна Х.Ю.,Брагіна К.) та педагогів міста Луцька (всього 18 осіб) запросили до участі у спільному науково-практичному семінарі польські науковці та практики, що об’єднані в Польському ОМЕПі Світової організації дошкільного виховання. Учасники семінару розглянули проблему «Вплив середовища на психічний розвиток особистості-смислове пізнання світу». В ході семінару відбулись наукові доповіді та дискусії,в яких розкрито проблематику психолого-педагогічної підтримки дитини в родині з різним соціально-економічним статусом, значення родини як важливого середовища для її смислового розвитку, особливості освіти дитини в різних типах дошкільних закладів, нові поняття у формуванні ідентичності в соціально-культурному контексті.
    Під час семінару відбувся візит у дошкільний заклад №401 м. Варшава. Учасники відвідали практичне заняття про темі користі фруктів та овочів, особливо яблук, які Росія сьогодні не купує у Польщі, але активно вживають  всі діти та дорослі в державі. Була також піднята дискусія щодо продовження співпраці польських та українських освітніх закладів нашого міста та області на 2014-2020р.р. через польський та українські Комітети ОМЕП. Проблематика міжнародної євроінтеграції в системі управління та освіти була активно підтримана урядовцями дільниці Урсинув (м.Варшава) та  представником Волинської обласної державної адміністрації Олександром Кравчуком. Тему наукової співпраці,організацію крос-культурних досліджень в освітній сфері, участь у європейських проектах розвинули Інеса Філіппова,голова Українського Комітету ОМЕП та доктор педагогіки Зеленогурського університету Мірослава Нічай-Дронг, яка запросила педагогів до Зеленої Гури. Професор Варшавського університету Людвіга Войцеховська подарувала в бібліотеку СНУ імені Лесі Українки свою монографію по проблемах психології розвитку особистості,а Беата Міхалец, голова Товариства друзів м. Варшави передала авторську книгу «Текля з Бондажевських Барановська»,про відому в світі польську композиторку, батько якої був родом з України (Житомирщини). На прохання польських педагогів студенти та викладачі будуть допомагати польським дослідникам шукати родинні реліквії і відкривати нові сторінки біографії славних поляків з Волині, які чекає Національний музей Польщі.
   Освітні зв’язки ОМЕПу існують по всьому світу, тому далі делегація освітян продовжила свій пізнавальний маршрут до Потсдама та Берліна на зустріч з  німецькими друзями, де познайомилась з культурними німецькими традиціями землі Бранденбург та сучасними пам’ятниками архітектури столиці Німеччини.  





 

пʼятниця, 24 жовтня 2014 р.

ОБМІН ДОСВІДОМ

22 - 25 жовтня 2014 року в дошкільному закладі №431 м. Варшави (Польща) доценти кафедри Соловей Оксана Анатоліївна та Філіппова Інесса Юріївна взяли участь в міжнародному науково-практичному семінарі "Вплив середовища на психічний розвиток дитини: смислове пізнання світу".

середа, 22 жовтня 2014 р.

ВІДБУВСЯ КРУГЛИЙ СТІЛ

14 жовтня 2014 року доцентом кафедри Тетяною Володимирівною Федотовою був проведений круглий стіл на тему «Психологічні аспекти роботи зі стресами».






пʼятниця, 17 жовтня 2014 р.

НАВЧАННЯ ЗА СЕРТИФІКОВАНОЮ ПРОГРАМОЮ

10  - 12 жовтня професором Ларисою Володимирівною Засєкіною були проведені терапевтичні сесії в рамках навчання  за сертифікованою програмою: «Когнітивно-поведінкова терапія». 

вівторок, 14 жовтня 2014 р.

ПЕРЕЙМАЄМО НОВИЙ ДОСВІД



13 жовтня професором Джон МакКабе Янкі (Бетл коледж, Канзас, США), в межах заходів до Дня психічного здоров"я, був проведений навчальний семінар «Роль театру у покращенні психічного здоров’я позбавлених волі».

ДЕНЬ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ"Я

10 жовтня, до Дня психічного здоров"я,  магістрами кафедри загальної та соціальної психології, за підтримки професора Лариси Володимирівни Засєкіної та доцента Оксани Анатоліївни Соловей, була проведена стендова презентація "10  факторів психічного здоров"я".













ВІДБУВСЯ ВОРКШОП




9 жовтня 2014 року у Волинському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування професором Ларисою Володимирівною Засєкіною був проведений  воркшоп на тему: «Психічне здоров’я як чинник якості життя державних службовців».

пʼятниця, 10 жовтня 2014 р.

ВІДБУВСЯ НАВЧАЛЬНИЙ СЕМІНАР

9 жовтня 2014 року доктором психологічних наук, професором, завідувачаем кафедри загальної та соціальної психології Ларисою Володимирівною Засєкіною був проведений навчальний семінар  "Психологічна допомога при посттравматичному стресовому розладі" (ПТСР). Професор окреслила специфіку ПТСР учасників Майдану у Києві чи АТО та покроково зупинилась на способах надання психологічної допомоги такій категорії українців.


четвер, 9 жовтня 2014 р.

«Не всі рани війни є видимі, втім усі потребують зцілення!»


Дорогі викладачі і студенти Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки! Вітаємо Вас із міжнародним Днем психічного здоров’я!

Кафедра загальної та соціальної психології спільно із Українським інститутом когнітивно-поведінкової терапії відзначає цей День під гаслом: «Не всі рани війни є видимі, втім усі потребують зцілення!». Викладачами кафедри загальної та соціальної психології до Дня психічного здоров’я підготовлено низку заходів, на які запрошуються усі бажаючі.




Назва заходу
Дата і час проведення
Місце проведення
Відповідальні за проведення
1
Участь у тренінгу-телемості «Кризова психологічна інтервенція у терапії дітей»
07.10.2014
18.30-21.00
Луцьк-Львів-Маріуполь-Вашингтон
доц. Оксана Кихтюк
доц. Оксана Соловей

2
Навчальний семінар «Психологічна допомога при посттравматичному стресовому розладі»
09.10.2014
10.00-12.30
ауд. 113
корпус  С
СНУ ім. Лесі Українки
вул. Потапова 9
проф. Лариса Засєкіна
3
Воркшоп на тему: «Психічне здоров’я як чинник якості життя державних службовців»
09.10.2014
14.15-16.15
Волинський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування. Державних підприємств, установ і організацій
проф. Лариса Засєкіна
4
Круглий стіл «Психічне здоров’я особистості в закладах освіти очима слухачів МАН секції «Психологія»»
09.10.2014
15.30-18.30
ауд. 216
корпус С
СНУ ім. Лесі Українки
вул. Потапова 9
доц. Тетяна Федотова
5
Стендова презентація: «10 фактів про психічне здоров’я»
10.10.2014
13.10-13.25
Фойє факультету психології корпус С
СНУ ім. Лесі Українки
вул. Потапова 9
Магістри кафедри загальної та соціальної психології
проф.  Лариса Засєкіна, доц. Оксана Соловей
6
Стендова презентація: «Психічне здоров’я дітей в умовах вимушеної міграції в Україні»
10.10.2014
13.30-13.50
Фойє факультету психології корпус С
СНУ ім. Лесі Українки
вул. Потапова 9
Магістри кафедри загальної та соціальної психології
доц. Оксана Соловей
7
Навчання за сертифікованою програмою: «Когнітивно-поведінкова терапія»
10-12.10.2014
09.00-16.00
ауд. 216
корпус С
СНУ ім. Лесі Українки
вул. Потапова 9
проф. Лариса Засєкіна
8
Навчальний семінар «Роль театру у покращенні психічного здоров’я позбавлених волі»
13.10.2014
14.00-14.45
ауд. 113
корпус С
СНУ ім. Лесі Українки
вул. Потапова 9
проф. Джон МакКабе Янкі
(Бетл коледж, Канзас, США)
9
Круглий стіл «Психологічні аспекти роботи зі стресами»
14.10.2014
15.30-18.30
ауд. 216
корпус С
СНУ ім. Лесі Українки
вул. Потапова 9
доц. Тетяна Федотова
10
Співорганізація і участь у міжнародному науково-практичному семінарі «Вплив середовища на психічний розвиток дитини: смислове пізнання світу»
22-25.10.2014

Дошкільний заклад № 431
м. Варшава (Польща)
доц. Оксана Кихтюк
доц. Анна Кульчицька
доц. Оксана Соловей
доц. Інесса Філіппова
ст.викладач Христина Шишкіна


ВІДБУЛИСЬ ПОПЕРЕДНІ ЗАХИСТИ

В середу, 8 жовтня 2014 року  відбулось розширене засідання кафедри загальної та соціальної психології Під час засідання був проведений попередній захист кандидатських дисертацій  Фениної Оксани Ярославівни та Андрушко Ярини Степанівни.












середа, 8 жовтня 2014 р.

ВІТАЄМО

7 жовтня 2014 року відпувся захист докторської дисертації  докторанта кафедри загальної та соціальної психології Орап Марини Олегівни.

неділя, 5 жовтня 2014 р.

З ДНЕМ ПРАЦІВНИКА ОСВІТИ

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!
Щиро вітаємо з професійним святом - Днем працівника освіти!
Ви вносите великий внесок у розвиток психологічної освіти, передаючи кожній молодій людині неоціненний скарб високої освіченості, багатої духовності та прагнення змінювати на краще своє життя.
Хай же на цьому благородному шляху Вас завжди супроводжують успіхи. Хай щедрою буде до Вас доля, обминають життєві негаразди, а Ваші серця зігріває людська любов.

субота, 4 жовтня 2014 р.

КОНГРЕС ІНІЦІАТИВ СХІДНОЇ ЄВРОПИ



На шляху активної інтеграції та наукової співпраці

   Вже в третє Люблін (Польща, 2-4 жовтня 2014р.) проводить Конгрес ініціатив Східної Європи. Делегація кафедри загальної та соціальної психології (Засєкіна Л.В., Філіппова І.Ю., Кихтюк О.В., Кульчицька А.В.) та представники студентського самоврядування з міжнародної діяльності (Брагіна Катя та Засєкіна  Дар я) вперше представляли факультет психології СНУ імені Лесі Українки на Конгресі. Організатори Конгресу представили стратегії участі громадян в економічній, політичній та культурній сферах та їх вплив на якість життя. Луцьк є містом побратимом Любліна і тому участь у Конгресі  в період європейської інтеграції України відкриває великі можливості для самореалізації соціально активним і працелюбним науковцям.  

   Участь з польської сторони взяли представники Канцелярії Президента Польщі, Сейму та територіальних громад Люблінського воєводства. З української сторони нам вдалось почути виступ представника Міністерства закордонних справ України і  попрацювати на пленарних засіданнях, в дискусійних колах та майстер – класах з учасниками з Сум, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Львова та  познайомитись з представниками Польщі,Грузії, Молдови,Білорусії. Всі учасники Конгресу познайомились з цікавою культурною програмою, а саме:стародавніми піснями Європи та традиційними польськими стравами.

   Робоча група кафедри представила на Конгрес проект прикордонного співробітництва «ПРОТИДІЯ КСЕНОФОБІЇ ТА АГРЕСІЇ СЕРЕД  МОЛОДІ  В ПРИКОРДОННИХ  РЕГІОНАХ  УКРАЇНИ ТА ПОЛЬЩІ».

   В рамках співробітництва університетів України та Польщі, як приклад активного впливу на локальні стратегії розвитку та практики співробітництва міст з університетами, нами були підготовлені пропозиції науковим партнерам факультету психології Вищої школи Економії та Інновацій  в Любліні (ректором підписана Угода про співробітництво наших вузів). Пропозиції презентували на зустрічі з науковцями даного вузу професор Л.Засєкіна і доцент І.Філіппова. В ході зустрічі 3 жовтня делегації обмінялись збірниками наукових праць обох вузів “Психологічні перспективи”,”Образ дитинства і система освіти” (Україна) та  “Horyzonty psychologii”, “Studia і Prace Pedagogiczne” (Польща) і висловили побажання подальшої співпраці та мобільного обміну делегаціями викладачів і студентів.