пʼятниця, 29 червня 2018 р.

Уже стало традицією на кафедрі загальної і соціальної психології та соціології запрошувати відомих американських та українських професорів для читання курсів магістрантам та студентам-бакалаврам факультету психології та соціології.
Цьогоріч для магістрів освітньої програми «Клінічна психологія» було запрошено професорку Єльського університету (США) Марту Бойко, яка прочитала лекції на тему: «Мультидисциплінарний підхід до реабілітації і лікування пацієнтів: досвід США» та «Етика і ведення протоколів психологічного дослідження в клінічній практиці».
Також для клінічних психологів протягом 2017-18 н.р. читав курси професор, доктор медичних наук Гліб Пріб (Київ, Україна). Під час курсів «Діагностика психічного здоров’я та його розладів» та «Психотерапія адикцій» порушувались важливі питання критеріїв діагностики розладів психіки та поведінки, особливостей роботи клінічного психолога з хворими; а також основні проблеми, які трапляються у роботі клінічного психолога під час роботи у спеціалізованих клініках та інтернатах тощо.
Протягом попередніх років кафедрою запрошувались професор комунікації Джон Маккейб-Янкі (Канзас, США) та доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри експериментальної і когнітивної психології Техаського технічного університету Роман Тарабань. Професор Джон Маккейб-Янкі читав лекції з курсу «Психолінгвістика». До наукових інтересів вченого Романа Тарабаня входять нейронні моделі когнітивних процесів; зв’язок мови і мислення, оволодіння мовою; когнітивні механізми категоризації; когнітивні стратегії розв’язання задач. Професор презентував власні наукові доробки у галузі штучного інтелекту і саме цій проблематиці присвятив свої зустрічі зі студентами та викладачами факультету психології.
Також протягом попередніх років для студентів-психологів та викладачів читала курс лекцій, присвячених комунікативним здібностям, професорка Рієко Матсуока (Національний коледж Токіо, Японія).
Кафедра й надалі планує співпрацювати та запрошувати відомих вчених для читання курсів за освітньою магістерською програмою «Клінічна психологія» та бакалаврською програмою «Психологія».

понеділок, 25 червня 2018 р.

Воркшопу для магістрів клінічної психології

Упродовж 22-23 червня на кафедру загальної і соціальної психології та соціології СНУ імені Лесі Українки завітав відомий вчений у галузі клінічної психології і психофізіології проф. Індійського технологічного інституту Бомбей, Азізуддин Хан. Вчений зініціював проведення оекту. З української сторони результати дослідження представляли керівник проекту проф. Лариса Засєкіна та магістр клінічної психології Альона Симовоник. У воркшопі взяли участь проректор з наукової роботи СНУ імені Лесі Українки проф. Андрій Бояр, доц. Дмитро Власюк, доц. Сергій Засєкін, а також викладачі й аспіранти кафедри та магістри клінічної психології. В результаті обговорення і підведення підсумків було окреслено перспективні напрями для подальшої співпраці.
23 червня проф. Азізуддин Хан прочитав лекцію на тему: Клінічно-психологічні прояви дислексії у дітей, а також поділився власним досвідом спеціалізації з клінічної психології на рівні постдокторського дослідження в Марселі і Гельсінкі. В Лабораторії нейропсихології і психолінгвістики у СНУ імені Лесі Українки спільно із Лабораторією Психофізіології Індіського технологічного інституту Бомбей, Мумбай, Індія започатковано масштабний науковий проект дослідження дислексії у дітей в Україні та Індії. Керівники проекту проф. Азізуддин Хан, проф. Лариса Засєкіна, доц. Сергій Засєкін



середа, 13 червня 2018 р.

РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ ПІДГОТОВКА ДО ІСПИТІВ

Увага! Сьогодні 12 червня розпочинаються дні підготовки до іспитів з психології та іноземної мови для вступу на магістратуру з клінічної психології. Заняття розпочинаються о 10.10. в ауд. 113 в лабораторному корпусі за адресою Потапова, 9.

пʼятниця, 8 червня 2018 р.

ПУБЛІЧНА ЛЕКЦІЯ О КОЧАРЯНА

Магістри-клінічні психологи вкотре мали гарну нагоду отримати нові знання й послухати лекцію гостя факультету, відомого практика, профессора О.С. Кочаряна про цілі і структуру клієнт-центрованої терапії.